Izolacyjna pianka natryskowa HeatGuard 200®

heatguard200

HeatGuard-13Dzięki stabilnemu współczynnikowi oporu cieplnego R, wynoszącemu 7.4, HeatGuard 200® jest produktem najbardziej wydajnym i wszechstronnym w zastosowaniu.

HeatGuard 200® jest zamknięto-komórkową izolacyjną pianką natryskową. Do jej produkcji wykorzystuje się odnawialne surowce, co sprawia iż jest ona wysoce wydajna oraz wyjątkowo korzystna dla ekologii.

HeatGuard 200® potrafi zredukować zużycie energii w domach do 50%. Ponadto uniemożliwia przedostawanie się pyłków oraz innych zanieczyszczeń powietrza, minimalizuje hałas oraz podnosi sprawność energetyczną redukując ulatnianie się powietrza z Twojego domu. Jedna aplikacja zapewnia barierę wodną, powietrzną i paroizolację oraz ulepsza strukturalną integralność Twojego domu.

HeatGuard 200® dostarcza wielu korzyści w jednej aplikacji, czyniąc go najbardziej uniwersalnym wyborem dla Twojego domu.

Nieporównywalne Parametry

HeatGuard 200® to izolacyjna pianka natryskowa o gęstości 34-37 kg/m3. Piana ta jest produkowana w USA. Dzięki stabilnemu współczynnikowi R, który wynosi 7.4, ograniczonej gwarancji dożywotniej oraz wydajności sięgającej 13m3 (1300m2 o grubości 1 cm), HeatGuard 200® to najlepszy dla Ciebie wybór spośród pian zamknięto-komórkowych.

Przyjazny Środowisku

Znaczny skład HeatGuard 200® pochodzi z recyklingu. HeatGuard 200® jest przyjazny środowisku ponieważ nie zawiera freonów, chlorofluorowęglowodorów, formaldehydu lub materiałów włóknistych, spełniając najbardziej rygorystyczne w przemyśle wymagania testu LZO (Lotne Związki Organiczne).

Wszechstronny

HeatGuard 200® może być natryskiwany wewnątrz lub na zewnątrz. Oferowany w wersji letniej lub zimowej, HeatGuard 200® może być instalowany w temperaturze od -10 do +38 stopni. HeatGuard 200® wyróżnia wysoki poziom adhezji do większości powierzchni i materiałów konstrukcyjnych takich jak drewno, metal czy beton i może być stosowany bezpośrednio na otwarto-komórkową pianę natryskową SealGuard® 500.

Szerokie Zastosowanie

HeatGuard 200® stanowi zarówno paroizolację oraz szczelną barierę. Zastosowany na zewnątrz budynku tworzy barierę drenażową (hydro). Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA) uznaje, iż HeatGuard 200® jest materiałem wytrzymałym i odpowiednim do stosowania na terenach, na których istnieje ryzyko powodziowe. Dzięki stosowaniu HeatGuard 200® przyznawane są punkty LEEDS.

Wideo


5 Kluczowych Elementów w 1 Aplikacji – Kreowanie Najlepszej Koperty Budynku

Izolacja

HeatGuard 200® tworzy ciągłą i monolityczną izolację, bez szwów, bez konieczności stosowania kleju lub mechanicznych łączników. Dzięki jego zastosowaniu zostają wyeliminowane mostki termiczne, które tradycyjnie występują wokół elementów konstrukcyjnych. HeatGuard 200® zapewnia stabilny współczynnik R o wartości 7.4.

Szczelna Bariera

Badania prowadzone przez Amerykański Departament Energetyczny (DOE) pokazują, że infiltracja powietrza może stanowić nawet do 40% strat w ogrzewaniu i chłodzeniu domu. Przyczynia się ona również do problemów z wilgocią, hałasem, kurzem, zanieczyszczeniami, owadami i gryzoniami. Poziom przepływu powietrza przez pianę natryskową HeatGuard 200® jest niższy niż 0.02 L/s·m² dzięki czemu piana ta uznana jest jako bariera powietrzna. Bariera ta jest ciągła dzięki czemu zapobiega skraplaniu, które może prowadzić do powstawania grzybów, pleśni oraz uszkodzeń konstrukcji. Wysoka zawartość zamkniętych komórek sprawia, że piana ta tworzy skuteczną, sztywną, bezszwową i trwałą barierę powietrzną.

Wodoszczelna Bariera

Piana HeatGuard 200® kwalifikuje się jako bariera wodoodporna. Zastosowanie HeatGuard 200® na zewnątrz budynku eliminuje konieczność podejmowania dodatkowych i kosztownych działań w celu uzyskania wodoodpornej konstrukcji.

Paroizolacja

Przenikalność pary wodnej to prędkość z jaką para wodna przechodzi przez określony materiał. W kodach budowlanych zastrzega się, że paroizolacja musi charakteryzować się poziomem przenikalności pary wodnej mniejszym niż 1 perm. Niezależne testy pokazują, że piana natryskowa HeatGuard 200® przewyższa te normy o aż 38 procent.

Warstwa Drenażowa

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie metodami izolacji zewnętrznej stwierdzono, że wodoodporny HeatGuard 200® tworzy warstwę drenażową pod łatwo nasiąkliwymi elementami wykończeniowymi i elewacją.

Galeria