Budujesz? Modernizujesz?

Zajmujemy się wykonywaniem profesjonalnych prac budowlanych, takich jak nakładanie gładzi i tynków, układanie kostki brukowej, zabudowy kartonowo-gipsowe, a także izolacjami natryskowymi pianami poliuretanowymi. Ocieplanie tą metodą staje się wyjątkowo popularne zarówno w nowoczesnym jak i starszym budownictwie, ze względu na jej skuteczność oraz szybkość realizacji. Redukcja kosztów ogrzewania i klimatyzacji sprawia, że skorzystanie z tej usługi jest opłacalną inwestycją. Proponujemy szczególnie ocieplanie poddasza, co polepszy warunki użytkowania tego rodzaju przestrzeni. Zapraszamy!

Niezawodne produkty do izolacji metodą natryskową

Stosujemy nowoczesną i sprawdzoną technologię amerykańskiej firmy LALLAFOM® USA, przynoszącą najlepsze rezultaty w zwiększaniu wydajności energetycznej budynków. Materiały tej marki są wytwarzane i testowane według najwyższych standardów przemysłowych. Są wyjątkowo szczelne i mają wysokie wartości oporu cieplnego. Jednym z pionierskich produktów, stosowanych przez nas, jest pianka poliuretanowa serii HeatGuard® o zamkniętej strukturze komórkowej i średniej gęstości. Izolacja tą pianą natryskową jest sprawdzonym sposobem na ocieplenie fundamentów, ścian, płaskich dachów zewnętrznych oraz całych obiektów inwentarskich, gwarantującą redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji. Dodatkowo poprawia strukturalną integralność ścian, przyczyniając się to do wzmocnienia konstrukcji obiektu.

Dla maksymalnego podniesienia komfortu poddasza w sferze poziomu szczelności temperaturowej oraz wyciszenia jego konstrukcji, polecamy natomiast linię otwarto-komórkową o niskiej gęstości serii SealGuard®. Warstwa pianki skutecznie wypełnia i uszczelnia nawet najmniejsze szpary, uniemożliwiając temperaturom i dźwiękom przenikanie przez przegrodę budowlaną. Zastosowanie produktu przynosi najlepsze efekty w zmniejszaniu wydatków energetycznych, kontrolowaniu wilgoci i jakości powietrza czy tłumieniu hałasu.

Dlaczego warto zainwestować w ocieplanie pianami natryskowymi?

Większość strat energii spowodowana jest przenikaniem powietrza przez tzw. kopertę budynku, czyli jego zewnętrzne warstwy konstrukcyjne. Nieszczelności powodują również przenikanie zanieczyszczeń w postaci kurzu i pyłów do wewnątrz. Warstwa izolacyjna, którą proponujemy, skutecznie zabezpieczy Waszą nieruchomość przed niekontrolowanym ruchem powietrza i zawilgoceniem. Izolacje pianami natryskowymi mają najlepsze na rynku rzeczywiste wartości oporu cieplnego, co chroni wnętrza zarówno przed utratą ciepła zimą, jak i jego niechcianym przyrostem w czasie upałów. Związana z tym pokaźna redukcja kosztów ogrzewania i klimatyzacji sprawia, że inwestycja na modernizację starych budynków lub wykańczanie nowych z użyciem tej technologii, zwraca się bardzo szybko. Polecamy ocieplenie metodą natryskową całego obiektu oraz jego poddasza, a także strychu – co sprawi, że można powiększyć powierzchnię użytkową np. o dodatkową sypialnię czy miejsce do pracy.

Na czym polega nowoczesna technologia izolacji metodą natryskową

W ciągu kilkunastu sekund nakładana warstwa poliuretanowa rozrasta się 30-krotnie przy pianie zamknięto-komórkowej i nawet 120-krotnie przy pianie otwarto-komórkowej, tworząc jednolitą powłokę izolującą. Brak łączeń w ich instalacyjnej, penetrującej ekspansji powoduje, że produkty dokładnie wypełniają i uszczelniają każdą szparę i pustą przestrzeń, maksymalnie eliminując w ten sposób mostki termiczne. Aplikacja przebiega błyskawicznie i jest odpowiednia do stosowania jej ze wszystkimi standardowymi materiałami budowlanymi, takimi jak blacha, beton, drewno, płyta OSB oraz folia. Przy izolacjach poddaszy i ścian pianami natryskowymi serii SealGuard® można pominąć stosowanie membrany paro-izolacyjnej. Ocieplenie tą metodą potrafi poprawić sprawność energetyczną budynku nawet o 50%, co niesie za sobą dużą redukcję kosztów ogrzewania i klimatyzacji, dodatkowo wpływając pozytywnie na wygłuszenie konstrukcji i poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Oszczędność i inne korzyści płynące z ocieplania natryskowego

Nowoczesna technologia izolacji pianami marki Lallafom USA sprawia, że mogą być one nakładane o każdej porze roku, bez względu na panującą w obszarze ich instalacji temperaturę. Kolejną zaletą produktów, których używamy, jest brak obecności w ich składzie związków alergicznych i rakotwórczych oraz kontrowersyjnych środków chemicznych, wpływających negatywnie na zdrowie człowieka. Znaczna część z nich produkowana jest z surowców odnawialnych, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska. Jedynym czynnikiem spieniającym w linii produktu SealGuard jest wyłącznie para wodna. Ocieplanie metodą natryskową pianami jest zabiegiem trwałym i gwarantuje efektywność na wiele lat. W tym czasie parametry warstwy izolacyjnej pozostaną niezmienne. Brak zapadania, osiadania, odpadania, butwienia zapewnia utrzymanie jej wydajności. Stosowane przez nas materiały są opatrzone niezbędnymi certyfikatami, w tym potwierdzającymi ich proekologiczny charakter. Produkowane są według najwyższych wymogów energooszczędnego budownictwa.

Izolacje wykonane pianami natryskowymi są obecnie najlepszym sposobem oszczędzania energii i osiągania komfortu użytkowania. Znajdują zastosowanie zarówno w przypadku poddaszy, jak i całych budynków – domów jednorodzinnych, hal, biurowców etc. Zachęcamy do zapoznania się z pakietem naszych usług, a w przypadku pytań, prosimy o kontakt. Nasi fachowcy chętnie udzielą wszystkich potrzebnych informacji.