Termoprof

, Tel: +48 504 348 389, Email: info@termoprof.pl,
Brzezinki Stare 99a, 26-706, Tczów, woj. mazowieckie,
NIP: 8111768613

Izolacja Dachu

izolacja dachu pianka

Wraz z rozwojem technologii rozwijają się także metody stosowane w budownictwie, które pozwalają na coraz szybszą, bardziej wydajną i skuteczną pracę. Jednym z takich nowoczesnych i coraz bardziej popularnych i niezawodnych produktów jest POLY-Si Roofing System. Swoje zastosowanie ma jako natryskowa izolacja dachowa.

1. Jak przebiega izolacja dachu pianką poliuretanową w technologii LALLAFOM USA?

Przede wszystkim do jej nałożenia niezbędne jest tylko dokładne oczyszczenie wybranego podłoża (bez kosztów zrywania i utylizacji starego poszycia), oraz specjalistyczne urządzenie służące do dwuskładnikowego dozowania. Następnie ciecz nanoszona jest hydrodynamicznie na wybrane podłoże, gdzie w ciągu 30 sekund twardnieje i tworzy jednolitą strukturę z zewnętrzną połacią dachu. Na tak rozprowadzoną powłokę konieczne jest nałożenie warstwy ochronnej w postaci gęstego silikonu i kwarcu. Dzięki temu izolacja dachu płaskiego będzie odpowiednio chroniona przed promieniami UV, a także
uszkodzeniami mechanicznymi.

Zastosowanie tego typu izolacji dachu pianką poliuretanową pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania czy chłodzenia, a także zmniejszenie napraw jego pokrycia praktycznie do zera (w przypadku zwykłych pokryć praktycznie niemożliwe i najczęściej związane z dużymi cyklicznymi wydatkami).

2. Jak długo taka powłoka będzie skuteczna?

Jak na razie nadal nie udało się oszacować konkretnej liczby lat. Większość wykonawców oferuje około 10 lat gwarancji, która w większości przypadków obejmuje przecieki, w jej ramach
możliwa jest naprawa oraz zakup materiałów.

3.Okresowe przeglądy

Każdy dach powinien być sprawdzony przynajmniej raz w roku, szczególnie jeśli wystąpiły jakieś gwałtowne zdarzenia pogodowe, które mogły wywołać zniszczenia i uszkodzenia. W sytuacji gdy takie zniszczenia nastąpiły to wystarczy dokonać miejscowych napraw w obszarach uszkodzeń i uzupełnić ewentualne ubytki systemu izolacyjnego.

4. Zalety termoizolacji dachów pianką poliuretanową:

  • skutecznie oddziela od siebie różne środowiska termiczne,
  • zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku i zwiększa wydajność energetyczną,
  • latem zapobiega przenikaniu gorącego powietrza do wnętrza domu,
  • jej zastosowanie jest ekonomiczne i zmniejsza koszty ogrzewania oraz chłodzenia wnętrz,

5. Jak znaleźć dobrą firmę, która właściwie przeprowadzi izolację natryskową?

Najlepiej umówić się na spotkanie w takiej firmie, a także zasięgnąć rady fachowca, który wprowadzi Cię w temat i pozwoli uniknąć kłopotów. Warto także zwrócić uwagę na doświadczenie jakie posiada firma, a także sprawdzić kwalifikacje zatrudnianych przez nią pracowników. Jednak to nie wszystko, ponieważ dobrze zwrócić uwagę również na to, jakiego sprzętu i urządzeń używają. Te kilka
elementów może stanowić cenne wskazówki przy wyborze firmy.

5. Jak uniknąć zatrudnienia nieprofesjonalnej firmy?

Nigdy nie wiemy na kogo trafimy, nawet mimo dokładnej selekcji, istnieje jednak kilka czynników, które mogą podpowiedzieć, że coś jest z danym przedsiębiorstwem nie w porządku. Najważniejszym z nich jest cena. Często widząc bardzo konkurencyjną w porównaniu do innych ofertę decydujemy się z niej skorzystać bez zastanowienia. Wiele firm, które proponują nieprawdopodobnie niskie ceny najczęściej oszczędza na materiałach i kupuje te najniższej jakości, często nie informując o tym klienta. Niskiej jakości materiały zazwyczaj ulegają zniszczeniu już na samym początku, w większości tracą także szczelność, a co za tym idzie chłoną przecieki.

W takiej sytuacji najczęściej konieczne jest ponowne odbudowanie konstrukcji, zakup nowych materiałów oraz zazwyczaj usunięcie strat spowodowanych zalaniem przestrzeni poddachowej, które to działania znacznie przewyższają koszt uczciwych usług świadczonych przez profesjonalistów.

Jako firma, która posiada wieloletnie doświadczenie przy izolacji dachu płaskiego pianką poliuretanową, doskonale wiemy, że wymaga ona zaangażowania, wielu umiejętności, a także czasu, dlatego też dużo lepiej jest zainwestować w porządnych fachowców, niż później tracić dużo więcej czekając na naprawę.

6. Podsumowanie

Naszym celem jest pomoc klientom oraz realizacja złożonych przez nich zamówień w sposób fachowy i profesjonalny. Doskonale wiemy, że ogromne znaczenie przy tworzeniu izolacji z pianki poliuretanowej ma zarówno prawidłowa ocena i przygotowanie powierzchni, jak i poprawny proces jej aplikacji. Dzięki temu, że korzystamy tylko z najwyższej jakości produktów stanowiących system ochronny dachu zewnętrznego, wzrasta niezawodność naszych realizacji.

Warto pamiętać, że oszczędzanie na materiałach nie ma sensu, w większości przypadków będzie wiązało się z dużo szybszym zużyciem oraz dodatkowymi kosztami ich naprawy lub wymiany na nowe.

Natryskowa izolacja termiczna dachu pianką poliuretanową na pewno spodoba się wszystkim, którzy szukają rozwiązań z zakresu energooszczędnego i nowoczesnego budownictwa.