Termoprof

, Tel: +48 504 348 389, Email: info@termoprof.pl,
Brzezinki Stare 99a, 26-706, Tczów, woj. mazowieckie,
NIP: 8111768613

Ocieplenie ścian zewnętrznych i od wewnątrz pianką poliuretanową

izolacja scian

Często wielu z nas zastanawia się, co jeszcze możemy zrobić w celu zwiększenia oszczędności. Wtedy też pojawia się pytanie czy ocieplenie ścian zewnętrznych pianką poliuretanową to skuteczna i opłacalna inwestycja. Dlatego też sprawdzimy, jak działa oraz jakie zalety ma izolacja natryskowa oferowana przez markę LALLAFOM USA.

Wydajność energetyczna budynków ma ogromne znaczenie głównie ze względów ekonomicznych. Ocieplanie ścian pianką poliuretanową pozwala zwiększyć szczelność oraz wartość oporu cieplnego R. Firma LALLAFOM USA oferuje wysokiej jakości izolację natryskową zamknięto komórkową serii HeatGuard lub serię otwarto – komórkową.

 • izolacja zamknięto – komórkowa: ma średnią gęstość i doskonale sprawdzi się także do wzmocnienia ogólniej konstrukcji budynku.
 • izolacja otwarto – komórkowa: ma niską gęstość, co sprawia, że poza ociepleniem doskonale tłumi także hałas dochodzący z zewnątrz.

Gdzie należy stosować dany rodzaj pianki?

Zamknięto – komórkowa jest twarda, dlatego też najlepiej sprawdzi się jako ocieplenie ścian zewnętrznych, fundamentów i stropów. Natomiast otwarto – komórkowa posiada strukturę gąbki, dzięki czemu dobrze przepuszcza parę, a jednocześnie zapewnia skuteczną termoizolacje, co sprawia, że skutecznie chroni przed tworzeniem się pleśni lub grzybów. Druga z nich ze względu na swoje właściwości, będzie stosowana jako ocieplenie poddaszy i ścian od wewnątrz.

Ocieplenie ścian od wewnątrz tego typu izolacją jest równoznaczne ze zmniejszonym zużyciem energii, ale także uchroni dom przed pleśnią oraz wilgocią. Produkty LALLAFOM są gwarancją trwałej i wytrzymałej nieruchomości. Co więcej, produkty te są bardzo wydajne i można stosować je przy wielu różnych budowach.

1. Zastosowanie – sprawdzi się zarówno do izolacji zewnętrznej i wewnętrznej:

 • możliwość nakładania wielokrotnych warstw podczas jednej aplikacji oraz ich kontrola,
 • dobrze łączy się z różnymi typami podłoży budowlanych, takimi jak: drewno, beton, metal lub folia,
 • produkt spełnia wszystkie niezbędne normy oraz testy ogniowe,
 • wartość oporu cieplnego R wynosi do 7,4 na 2,54 centymetra grubości piany.

Ocieplanie ścian pianką natryskową LALLAFOM USA jest coraz bardziej popularne wśród firm budowlanych, architektów, a także osób prywatnych. Dzieje się tak, ponieważ produkt ten pozwala zwiększyć wydajność energetyczną i zmniejszyć koszty, a także kontrolować poziom wilgoci, infiltracji oraz jakości powietrza w danym obiekcie.

2. Czy ocieplanie natryskowe pianką poliuretanową można stosować w istniejących już budynkach?

Tak, można, co więcej, podobnie jak w przypadku nowo powstałych obiektów takie rozwiązanie również tutaj przyniesie klientom dużo korzyści. Wraz z rozwojem nowoczesnych metod coraz więcej właścicieli, a także zarządców zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest wydajność energetyczna oraz obniżenie kosztów za prąd. Coraz częściej okazuje się, że nawet całkowita izolacyjna modernizacja nieruchomości w porównaniu z kosztami jakie idą na pokrywanie zużywanej przez mieszkańców energii stanowi opłacalną inwestycję.

Amerykański Departament Energetyki poinformował, że niemal połowę zużywanej w nieruchomościach komercyjnych energii stanowi ogrzewanie, oświetlenie oraz klimatyzacja. Co więcej, departament wykazał również, że 40% kosztów jest wynikiem złej infiltracji powietrza. W takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie stanowi ocieplenie ścian pianką poliuretanową firmy LALLAFOM USA.

3.Co daje izolacja pianką natryskową firmy LALLAFOM USA?

Firma ta oferuje bardzo uniwersalne produkty, które nadają się do różnego rodzaju zastosowań. Pianka ta posiada wiele zalet, głównie dlatego, że:

 • jedna aplikacja wystarczy do izolacji i uszczelnienia danej powierzchni,
 • skutecznie usuwa przestrzeń jaka znajduje się pomiędzy izolacją i szkieletem,
 • szczelnie dopasowuje się do powierzchni bez względu na jej kształt,
 • zapewnia skuteczną izolację, a także redukuje straty energii,
 • przykleja się praktycznie do każdej powierzchni,
 • nie zawiera freonów, formaldehydów, ani materiałów włóknistych.
 • dobrze sprawdza się zarówno zimą jak i latem, ponieważ zimą nie wypuszcza ciepłego powietrza z domu, a latem nie pozwala na przedostawanie się gorącego powietrza do wnętrza.

4. Tłumienie hałasu

Wielu właścicieli domów jednorodzinnych i innych nieruchomości często ma problem z docierającym do wnętrza hałasem. Jest to bardzo uciążliwe, szczególnie jeśli mieszka się blisko ulicy lub innych miejsc o zwiększonym poziomie głośnych dźwięków.

Przedostający się do wnętrza hałas w większości przypadków jest wynikiem nieszczelności jakie tworzą się w kopercie budynku lub zastosowaniem materiałów ze słabym aspektem izolacji dźwiękowej. W takiej sytuacji skuteczna może okazać się izolacja pianką poliuretanową SealGuard 500, która nie tylko zamyka wszelkie szczeliny i łączenia, ale jej wewnętrzna struktura otwartych komórek redukuje przepływ dźwięku przez każdą przegrodę budowlaną w której została zastosowana. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne, ale także skuteczne.

Jak widać technologia, jaką wykorzystuje firma LALLAFOM USA pozwala na ekonomiczne ogrzewanie domu dzięki skutecznej izolacji, ale ma także wiele innych zalet, do których należy, między innymi obniżenie poziomu hałasu docierającego z zewnątrz. Takie rozwiązanie dobrze sprawdzi się dla wszystkich, którzy cenią sobie praktyczne i ekonomiczne rozwiązania.